Per. Nis 2nd, 2020

Zengin Olmanın Yolları ?

Hepimiz hayatımız boyunca başarılı bir yerlere gelmek için çalışmaktayız. Bir gün ileride ülkemizde hatta dünya çapında sayılı zenginlerden dahi olabiliriz siz gözünüzde imkansız gözüyle bakabilirsiniz ama bu görüşten artık vazgeçin çünkü öyle yöntemler var ki biraz şansınız olursa çok güzel yerlere gelebilirsiniz siz siz olun asla pes etmeyin ve hedefleriniz de durmadan yürüyün hiç bıkmadan, usanmadan bunun hemen olacak bir şey olmadığın hepimiz biliyoruz dur. Ama olduktan sonra gerçekten rahat yaşayacağınızı da hepimiz biliyoruz. Hadi kısaca tanımlar la o yöntemlere bir göz atalım.

 

1- İşinizi severek yapın

 Eğer bir işte çalışıyorsanız bu ticaret yada masa başı bir banka işi de olabilir ne olursa olsun işinizi sevin ona sahip çıkın ki oda size sahip çıksın çünkü emin olun bugüne kadar başarılı insanlarda kimi görürsek görelim işlerine sahip çıkan ve severek yapan insanlar oldu. Sizin işinizi sevmemeniz o iş hakkında uğraş göstermeyip sıkılacağınız anlamına geliyor ki buda sizi bir süre kendi işiniz ise batıracak çalışansa kovduracak dır. Severek yaptığınız işin her ne olursa olsun yanın da olacaksınız ve size kazandırmasını sağlayacaksınız.

 

2- Sürekli plan yapın

Yarın ne olacağına dair bir planınız ve hedefleriniz olsun. Örnek veriyorum benim haftaya pazartesiye kadar şu kadar parayı kenara atmamız gerekiyor bu bizim hedefimiz ve bunun için neler yapacağız işte onun planlamalarına hazır olmamız gerekir. Zengin olmanın en iyi yolu da uzun vadeli planlardır. Bundan 5 sene sonra değerleneceğini düşündüğünüz bir şey alıp ona yatırım yapabilirsiniz. Böyle yatırım la değerlendirip zengin alan birçok insan var.

 

3- Zengin bir çevre edinin

Benim görüşüm olarak en kolay zenginliğe kavuşabileceğiniz bir örnektir. Nasıl olacak ki bize bedavadan para mı verecekler sanki sorularını söylüyorsunuz. Bedavadan vermeyecekler ama sizi kısa sürede zengin edebilecekler. Örnek veriyorum siz yılmaz holding diye çok zengin bir arkadaşa sahipsiniz ve bununla aranız çok iyi bu arkadaşınız da sizi sevdiği için para kazanmanız ile ilgile size yardımcı olmaktadır buna en basit olarak size 1 Trilyon gibi bir para verdi size arsayı da buldu sizden tek istediği o binayı dikip sattık dan sonra parayı bölüşmek ne güzel dimi size nasıl kolayca bir destek de bulunuyor. Siz eski para ile 1 Trilyona 9 katlı bir bina dikiyorsunuz ve bu binaları satışa başladınız tanesini 400 milyar da olmak üzere 9*400.000: 3.600.000 TL eder ve bunu 2 kişi olarak ayırdığınızda veya sadece 4 de 1 ini bile kendiniz aldığınızda artık sizin 1 trilyonluk bir servetiniz var artık zengin bir kişiliksiniz.

 

4- Tasarruf yapın

Tasarruf zengin olma yolundaki size en yardımcı olacak maddedir. Kazanmayı başarıp elde tutmayı başaramıyorsak bu gerçekten çok kötü bir durumdur. Çünkü hiç bir zaman böyle hedeflerinize ulaşamayacaksınız. Harcamak yerine boş yere harcadığınız parayı evde durup biriktirseniz ileride o birikim ile çok iyi yerlere gelebileceksiniz. Ben hayata bir kere geliyorum mezara mı götürelim diyenler olabilir. Hayır, biz size öyle yapın demiyoruz ama her şeyin zamanı olduğunu söylüyoruz sonuç olarak para parayı çeker siz şuan 5 sene biriktirdiğiniz parayı bir yöntemle kat ve kat fazlasını kazanabilirsiniz ve o zaman krallar gibi kendinizi sıkıntıya sokmayacak şekilde paranızı yemek için zaman ayırabilirsiniz. 

 

5- Gayrimenkul yatırımı

Eğer kenarda paranızı tutuyorsanız emin olun boş yere duracağına bir arsa olarak dursa size yattığınız yerden para kazandıracaktır. Sizin bu sene 100 milyara aldığınız bir arsa bundan 5 sene sonra belki 300-400 milyar bir fiyata çıkabilir. Bu imkansız olacak bir şey değil çünkü bu yolla para kazanan bir çok insan var. Sadece yer, mekan araştırmasını güzel yapıp çok uzun değilde normal bir vadede değerlenecek yerlere göz atmanız gerekmektedir. 

 

6- Borsa yatırımı

Borsa dan az çok anlıyorsanız ve hislerinize güveniyorsanız dünya çapında ki çoğu insan gibi sizde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bazıları hayatlarını bile borsa ile geçindirebilir iken bizim de ek iş olarak yapabileceğimiz bir yatırım türüdür sıkı takip gerektirir gündemi ve iniş çıkışları güzel bir şekilde takip ettiğiniz sürece güzel paralar kazanabilirsiniz. Ama sabırlı olmalısınız yoksa kısa süre içinde paranızın çoğunu kaybedebilirsiniz. İniş çıkışları güzel dengeledikten sonra sürekli al sat yaparak paranızı katlama ihtimaliniz vardır.

 

7- Asla borç yapmayın

İmkanınız varsa sakın borç altına girmeyin her türlü ihtiyacınızı nakit almaya çalışın çünkü o borç sizin bütün dengenizi emin olun bozacaktır. Eğer o ay sıkıntıya girseniz bile borcunuzu minimum olarak yapın. Borcu olan insanın cebinde de hiç bir zaman parası yoktur karta alıştım mı o size bedava gibi gelir ondan sonra çilesine başlarsınız kazandığınız paranın hepsiyle belki daha fazlasını borç için harcamaya başlarsınız. Bunu asla önermiyoruz.

 

8- Asla pes etmeyin

Zengin olma hayalleriniz varsa sakın pes etmeyin hedeflerinize koşmanız gerekmektedir. Olmayacak diye bir kenara çekilirseniz onun sonunu dahi göremeden asla başaramazsınız. Zengin olan insanların en büyük yetenekleri de bıkmadan, pes etmeden daima ileriye doğru koşmalarıdır. Bir dinlenmek bile sizi geriye atacaktır durmadan koşun ve rakiplerinizin önüne geçmek için belli başlı hedefler koyun ve bir tek o hedefe ulaştık dan sonra kendinize kısa bir tatil ödülü verebilirsiniz sonra diğer hedefleriniz için yola çıkın paraya aç değilseniz bile başarıya aç olmanız gerekmektedir.

 

9- Korkmayın

Herkesin batma korkusu vardır parasının boşa gitmesini kimse istemez biz o parayı ne zorluklarla kazanırken aniden kaybedince bir şok geçiririz ve ne yapacağız düşüncesine gireriz. Tabi ki bu bir ihtimal iken aynı zamanda büyük paralar kazanmanız da bir ihtimaldir. Bu iki ihtimali hep değerlendireceksiniz ve kaybetme riskini azaltmak için de sürekli araştırma yapmanız gerekmektedir yapacağınız iş için olup olmama ihtimalini düşünmeniz gerekmektedir. Arkasında duracağınız her iş kazanabilir ama siz otururken onun size gelir getirmesini beklemeyiniz ne kadar çalışırsanız o kadar başarır ve o kadar da kazanırsınız.

 

10- Ek işler deneyin

Bir yerde dükkanınız var normal bir kazanç ile geçiniyorsunuz ve daha iyi bir şekilde kazanmak istiyorsunuz ne yapmanız gerekir. Evet bu sizi biraz yoracak ama ek işler kesinlikle her kazanmak isteyen insanın yapması gereken işlerdir. Örneğin dil biliyorsanız evde bir çeviri işi veya internet kullanmayı biliyorsanız internet üzerinden para kazanmanın yolları yazımıza göz atabilirsiniz.