Per. Nis 2nd, 2020

Nereden Bitcoin Ve Altcoin Alabilirim

Kripto paralar hakkında daha önce kısa bir mesaj yazmıştım. Şimdi ise bu kripto paraları almak için ne yapmanız gerektiğini anlatacağım. Nereden alabilirim ? sorusu bu aralar en çok sorulan sorulardan birisi çünkü son zaman şuan düşüş de bile olsa Bitcoinin değeri 13.000$ a ulaşıp dünyanın dikkatı çekmişti bu çıkışla para kazanan çok insan oldu tabi bitcoin zenginleri gibi bitcoin den çok kaybeden insanlar da var 9.000$ dan aniden 3.000$ a da düştüğü zamanlar olmuştur.

Kripto para alırken nelere dikkat edeceğiz ?

Eğer kripto paralara girecekseniz gerçekten çok iyi bir araştırma yapmanız gerekecektir. Araştırma yapmanız için Trading View sitesini sizlere önerebilirim bu sitede hem analizleri takip edip hem de bu iş hakkında bilgi sahibi insanların yorumlarına bakabilirsiniz. Ayrıca Youtube’de bu konu hakkında bir çok video görürsünüz bu videoda yatırım yapacağınız kripto paralar hakkında bilgilere ve haberlere sahip olup ona göre yatırım yapmanızda fayda var. Ve ayrıca son olarak önemli olan Twitter dan alacağınız bilgilerdir. Çünkü burada gerçekten kripto paralar hakkında çok değerli insanların yazıları bulunmaktadır. Ayrıca örnek olarak Ripple (XRP)’e yatırım yapacaksanız Twitter’dan Ripple ı takip edebilir ve güncel haberlerine göz atabilirsiniz. Olası kötü veya iyi durumlardan haberiniz olması şart dır. Umarım hepiniz bu durumdan kazançlı çıkarsınız. Kripto paralara girerken en büyük hatalardan biriside daha yeni bir yatırımcı olduğu halde bütün parasıyla girmektir. Asla bu hatayı yapmayın belki yükselip pişman olursunuz ama o riske değmeyecektir. İlk ufak paralarla girin ki bu paralar hakkında bilgi sahibi olup nasıl hareket edebileceklerini öğrenin çünkü gerçekten bu piyasa çok ani düşüşler veya yükselişler yapabilmektedir. Bir anda paranızın 5 katını kazanabilir veya 5 katını kaybedebilirsiniz. 

Nereden bitcoin veya altcoin alabilirim ?

Sıra geldi asıl merak ettiğimiz soruya. Bu paraları güvenli bir şekilde nereden alabiliriz ? Hepimizin parası değerlidir ve bunun içinde paramızı riske atmadan garantiye almak isteriz bu bizim için en önemli kurallardan biridir. Peki nasıl alacağız.

İlk baş da kripto paramızı Türk şirketlerinden birinden almamız gerekmektedir bu tarz sitelere kartınız ile TL olarak kolayca para atabilir site içerisinden kolayca paranızı bitcoin, ethereum, xrp e dönüşterebiliriz. Bu siteler de tavsiyelerimiz BTCTURK ve PARİBU dur. Bu iki site içinden yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ve bu sitelerin içinde güvenle paranızı tutabilirsiniz. Eğer normal in üstünde fazla bir para yatıracak iseniz ve sitede kalmasına güveniniz yok ise bir bitcoin cüzdanı alabilir ve kripto paralarınızı orada yanınızda tutabilirsiniz. Büyük paralarda en güvenli olanda bitcoin cüzdanıdır.  

Umarım yazımı beğenmiş sinizdir. Daha sonraki yazılarımda bitcoin ve altcoinler hakkında bilgiler vereceğim. Sizin de bir sorunuz veya istediğiniz konu hakkında bir yazı isterseniz yorum kısmına yazabilirsiniz.