Per. Nis 2nd, 2020

İnternet Üzerinden Para Kazanmanın Yolları

1- Youtube:

Bu konuda her zaman ilk sırayı tabi ki de Youtube çekiyor internet üzerindeki en karlı işlerden birtanesidir youtube öyle basit uygulamalarla asla kıyaslanmaz meslek haline getirip ülkemizde Enes Batur, Reynmen gibi ayda milyarlar kazanan youtuberlarımız var ki bide bizim ülkemizde alınan ücretler düşük yurtdışındaki ücretleri tahmin bile edemez siniz. Eğer eğlenceli yada öğretici biri isen kesinlikle başlamalısın Youtube gibi platform da herkese yer var.

2- Blog yazmak:

Hobini etrafındaki insanlara anlatıp para kazanmak istermisin ? Kim istemez ki, ufak bir maliyet ile kendine hemen bir site aç eğer site açmakla ilgili hiç bir bilgin yoksa internet üzerinden okuyarak, izleyerek illa ki kendine bir site açıp bunu da zamanla geliştirirsin site ziyaretçine göre gelirin artsın google adsense ile reklamlarınla para kazan bu fikir aklına yattıysa hiç vakit kaybetmeden başla. Ortalama 100.000 bin aylık ziyaretçiden 500-600 arası para kazan.

3- E-Kitap:

Çok kitap okuyan birimisin hadi şimdi yazma zamanı evinde bilgisayarını kucağına al ve içinden geçen sevebileceğin bir kitap yaz kolay olmayabilir ama bu kitabı E-kitap olarak satışa çıkardığında aylık 1000 ₺ belkide daha fazla para kazanıcaksın. Sence de değmez mi ? Bu iş uzun hemen yola koyul kendi sevdiğin tarzda güzel bir kitap yaz ve onu herkese beğendir.

4- İnstagram:

İnfluencer’ı belki duyan olmuştur instagram fenomenlerin reklam paylaşımı anlamına geliyor ve getirileri çok yüksek. Tabi ki herkesin dediği gibi satış da yapabilirsiniz ama bu bambaşka eğer instagram gibi sosyal alemde fenomenseniz satış yapmanıza falan gerek kalmaz zaten satış yapıcak insanlardan çevrenizde bir reklam başına 2000-5000 belkide 10000 alıcaksınız gerçekten bu işte fazlasıyla para var bi o kadar da takipçiye ulaşmak zor tabiki de internet de nasıl hızlı takipçi kasabileceğinizi bi araştırın isterseniz.

5- Twitch:

Bu uygulamayı bilen kadar bilmeyen de çok insan var. Kısaca, bir yayın açıyoruz ve bu canlı bir yayın istersek gelen seyircilerle chat yapmak için açarız bu yayını istersek oyun oynarken açarız ki genel olarak oyun oynayan arkadaşlar twitch yayını açmadan oyuna girmezler çünkü bu kanal onların ekmek teknesi herkesin yayıncalara bağış tarzı ufak büyük farketmez para gönderdiği bir topluluktur bu eğer sizde güzel oyun oynayabiliyor sanız yada muhabbetiniz güzel, eğlenceli ise bunu kaçırmayın hem eğleniceksiniz hemde kazanıcaksınız ama bunun için bilgisayarınızın ve internetinizin hızlı olması gerekiyor bol şanslar.

6- Letgo – Sahibinden.com

Bu iki siteyide aramızda bilmeyen yoktur herhalde peki ya bunlardan al sat yaparak para kazanmayı düşündünüz mü? İlgilendiğiniz bir eşya varsa bu daha da eğlenceli bir hale gelicek normal olarak ticaret kafanız varsa eğer bu işte güzel paralar en azından harçlığınızı çıkartabilirsiniz kolaylıkla sadece alıcağınız ürünün arızalı olup olmaması ve fiyatının düşüklüğüne dikkat etmeniz lazım bu işi yapan bir çok insan var onun için sürekli takipte kalmak lazım şimdiden bol şanslar.

7- Pc oyunlarından kazan:

Kaç yaşımıza gelirsek gelelim bu bilgisayar oyunları hep vazgeçilmezimiz olmuştu asla o masadan kalkamıyoruz sabahlıyoruz uyumuyorum yüksek levellere kasmak için metin2, knight, Cs go gibi daha birçok oyunu hepimiz oynamışızdır peki ya bunların parasını kasıp satmayı hiç düşündük mü bazı zamanlar zor olsada oyun parası satan bir çok insan var ve bunu düzenli hale getirenleri bile görmüştüm hem sevdiğin oyunu oynarken hem de para kazanıyorsun. Güzelce planlı hareket edince en azından hamburger paranızı çıkartır.

8- Mobil uygulamalar ile kazan:

Evet arkadaşlar cep telefonunuzdan kolaylıkla istediğiniz yerden para kazanma şansları sunuluyor tabi bu paralar için çok zaman ayırıp ufak paralar kazanabilirsiniz ama istediğiniz zaman boş vakitlerinizde bunu değerlendirmenizi tavsiye ederim bunun hakkında ayrıntılı bilgi için tıklıyıp diğer konumda görebilirsiniz.