Evde Yapabileceğimiz İş Fikirleri

Merhabalar, sizlere evinizde ne iş yapabilirsiniz onlardan bahsediceğim. Biliyoruz ki ev hanımlarının genel sıkıntısı hem can sıkıntısı olsun hem maddi sıkıntılar olsun bunlara çözüm olarak da evden ayrılmayıp evinize iş olarak gelen ürünlerden, hizmetlerden bahsediceğim. Önemle not düşerim ki sakın ama sakın sizden para isteyen teminat, kapora isteyen kişilerden uzak durunuz onlar dolandırıcıdır. Kimse ama kimse sizden ücret talep edemez fazla uzatmadan olabilecek işlere geçiyorum.

1- Evde sabun paketlemek:

İlk duyduğum da bende çok şaşırmıştım ama gerçekten hijyen konusun da önemli olan sabunları paketlemek için ev hanımlarına teslim ediliyor. Bu iş fazla yorucu bir iş olmasa da sabır gerektiren bir iş çünkü üst üste bir sürü sabun paketleyince canınız epey bi sıkılabilir. Bunun da önemli bir noktasına değinmek istiyorum eğer bu işi yapıcaksanız kesinlikle eldiven kullanınız kimyasal gibi zararlı maddelerden elleriniz zarar görebilir.

2- Tütün sarmak:

Her mahallede olduğu gibi mahallenizde illa ki tütüncüler vardır bunlar tanıdık veya tanıdık olmayada bilir ama işlerine kesinlikle kadın eli değmesi gerekir. Bu iş için sadece bir tütün sarma makinesine ihtiyacınız vardır. Geri kalan tütün ve çarşaf gibi malzemeleri tütüncüden teslim alıcaksınız. Aldığınız makinenin kalitesine göre yourulup, yorulmamanız veya hızınız belirlenir ne kadar seri yaparsanız o kadar nakit kazanırsınız yanınıza bir kaç kişi almakta fayda olucaktır.

3- Evde organik şampuan yap:

Belki daha önce duymuşmuydunuz bilemem ama internetden de araştırarak evde kendi kendiniz şampuanlarınızı yapabilirsiniz ve bunları belki de çevrenize veya internet ortamında satadabilirsiniz. Evet pek rastlanmadık ve tercih edilmeyen bir iş çünkü kimse bakım ürünlerine bilindik olmadığı halde saçına sürmek istemez ama en azından evde kendi şampuanınızı kendiniz yapıp belki şampuan masrafınızı azaltabilirsiniz.

4- Dikiş, takı, tesbih yap – sat:

Kendi kendinize ufak bir instagram butiği açabilirsiniz evinizde toptan alıp yaptığınız malzemeleri İnstagram, Letgo, Sahibinden, Facebook ve çevrenize rahatlıkla satabilirsiniz yeterli zevkiniz güzel olsun bu işi yapan çok ev hanımı var ben şimdiye kadar söylediklerim arasında en çok tercih ediceğim iştir. Ticaret zekamızı geliştirme zamanı geldi oturup doların düşmesini bekleyemeyiz hadi bakalım başlamanın tam zamanı.

5- Yemek, tatlı vs gibi yiyecekleri cafelere satmak:

Her annenin ellerinden gelen o güzel baklavalar, kurabiyeler, çörekler, börekler gibi bir sürü yiyecekden bahsediyorum herşey olabilir evet peki bunlar nereye gidecek ? Tabiki de evinizin yakınındaki cafelere, cafelerin el emeği göz nuru anne elleriyle yapılmış o yiyeceklere çok çok ihtiyaçları var çünkü hiç bir hazır yiyecek onların yerini tutamaz onun için kolaylıkla servisinizi güzel yapmak şartıyla çevrenizdeki cafelere verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir